Ze zeggen dat ik alles zal vergeten. Dus schrijf ik om te herinneren…

Het geheugenboek van Lara Avery zal gegarandeerd je hart breken. Houd je zakdoekjes maar klaar!Het perfecte boek voor fans van John Green, Jennifer Niven en Gayle Forman  

De 17-jarige Sammie weet precies wat ze wil: met de hoogste cijfers haar eindexamen halen en het kleine plaatsje waar ze woont voorgoed de rug toekeren. Dan hoort ze dat ze een zeldzame ziekte heeft die haar herinneringen van haar zal stelen. En zo wordt het geheugenboek geboren. Sammie schrijft aan haar toekomstige zelf: over waar ze haar studieboeken opbergt, op wie ze verliefd is en wie haar hart heeft gebroken, en over haar oude jeugdvriend die er alles aan doet haar aan het lachen te maken, en haar tot het einde toe te steunen... 

€ 19,99 Hardback Op voorraad
  •   

Quotes

‘Het verhaal leest als een trein. Het is ondanks het heftige onderwerp bij vlagen grappig, maar aan het einde was ik in tranen. ’ - Anne Cornelissen

‘Het boek pakte me meteen vanaf het begin en het slingerde me langs verschillende emoties. En ik moet bekennen: ik heb stiekem wel even een traantje gelaten, maar Sammie heeft me ook laten lachen.  ’ - Ezra Elbers

‘Je duikt in Het geheugenboek en plots heb je er een nieuwe, beste vriendin bij. Een heftig onderwerp op een luchtige en positieve manier weergegeven. ’ - Shemene van Est

‘Hoofdpersoon Sammie windt er geen doekjes om en valt meteen met de deur in huis. Wat een sterk begin! ’ - Hendrika Formsma

Damn... wat een ontroerend boek. Lara Avery is echt een topschrijfster. ’ - Kayla Gericke

‘Bij Het geheugenboek zit je in een achtbaan. Je komt allerlei gevoelens tegen: angst, blijdschap, verdriet etc. Lara Avery, super bedankt voor dit prachtige en emotionele boek. ’ - Ingrid Hermans

‘Een heel mooi geschreven, ontroerend boek, dat ik iedereen aanraad. Wat ben ik blij dat ik het gelezen heb. ’ - Emma Jansen

‘Wat een einde! Dit boek raad ik iedereen aan. Het is geen alledaags boek over een ziek persoon, Sammie is veel meer dan dat. En ik daag je uit om dat te ondervinden! ’ - Alja Katuin

‘Heftig, prachtig en alles daartussenin.  ’ - Gabriella Kolijn

‘Wauw, wat is Het geheugenboek ongelooflijk mooi! Lara, bedankt voor Sammies mooie verhaal. Ik zal het voor altijd bij me dragen, het heeft een diepe indruk op me gemaakt. ’ - Laryn Koolwijk

‘Het einde was echt hartverscheurend en liet mij even heel stil achter! ’ - Roos Kuijper

‘Dit boek is serieus een rollercoaster van emoties. Ik heb gelachen om dit boek, ik heb willen vloeken, ik wilde het boek wegsmijten, ik heb gehuild, en ga zo nog maar door. Ga naar de winkel en koop dit boek, en tissues. Deze zul je nodig hebben. ’ - Macella Leemrijse

‘Ik heb Het geheugenboek net uitgelezen en zit nog met een zakdoekje in mijn hand. Het geheugenboek zal mij nog lang bijblijven.  ’ - Denise Meyer

‘Wat een prachtig verhaal! Ik heb Het geheugenboek zojuist uitgelezen en ben helemaal overdonderd.  ’ - Julia Peeters

‘Of je het nu wilt of niet: Sammie blijft je bij. Ze sluipt tijdens het lezen in je hoofd en hart. en verovert daar moeiteloos een plekje. Sammie en haar verhaal zitten nog elke dag in mijn hoofd! ’ - Sofie Reyskens

‘Het is een tranen trekkend boek dat je tegen het eind bij de lurven grijpt en na de laatste pagina loslaat met tranen op je wangen. (En, o, ik vond Coop geweldig. Ik wil een boek over hem!) ’ - Heather Rison

‘Sammie is een fantastisch hoofdpersonage. Vanaf de eerste pagina voelde ik me verwant met haar. Sammie heeft meermaals een glimlach op mijn gezicht getoverd. ’ - Fien de Smet

‘Een rollercoaster van emoties. Echt een geweldig boek. ’ - Elise Brienne

‘Dit boek zal je hart in duizend stukjes breken. ’ - Johanna Terpstra

‘Ik weiger het einde te accepteren. Het is zo zielig en toch zo geweldig! ’ - Josephine (16)

Het Geheugenboek van Lara Avery is een wonderlijk mooi boek over een meisje met een zeldzame ziekte die ondanks haar levenslust, niet oud mag worden. Het ontroert, inspireert en maakt je toch ook aan het lachen. ’ - MyPerfectBookLife

Het geheugenboek is een boek dat ik niet snel zal vergeten. Confronterend, indringend en héél heftig. ***** ’ - Leave no story behind

‘Zie aan het eind nog maar eens je tranen binnen te houden. Mooi, ontroerend boek. ’ - Holland Media Combinatie-kranten

‘Bij het lezen van de laatste bladzijdes heb ik een potje zitten huilen. [...] Het boek heeft echt indruk gemaakt en zal nog wel een tijdje door mijn hoofd blijven spoken. ’ - Reading Traveller

‘Door de personages en de schrijfstijl van Lara Avery word je het boek ingesleurd, waarna je er er onmogelijk weer uitkomt. ’ - Booknuts

‘Door de fijne zinnen en het bijzondere taalgebruik dat Sammie heeft wil je het boek niet meer wegleggen totdat je het met een snik hebt dichtgeslagen. ’ - favoritez

‘Zeker een verhaal dat je zal raken en wat je niet snel zal vergeten. ’ - Coffee & Cookie

‘Desondanks is het een verhaal waar elke lezer met of zonder dementerende dierbaren zich in zal herkennen en dat nog lang herinnerd zal worden. ’ - Hebban

‘Een heerlijk liefdesverhaal op het randje van het leven. En aan het einde de ogen uit je kop janken, natuurlijk. ’ - L-magazine

‘Dit boek bracht mooie boodschappen met zich mee waar ik zeker veel aan had. Een aanrader voor mensen die houden van zielige, maar mooie boeken waarbij het verstandig is om tissues bij de hand te houden. ’ - NerdyGeekyFanboy

‘Wat een einde! [...] *slik* dikke brok in mijn keel. En toch ontsnapte een traan die naar beneden rolt. Pfoe... ’ - Bruna Horst

Het geheugenboek is een indringende, hartverscheurende YA-roman. Een boek om nooit te vergeten. ’ - leesfeest.nl

‘Ik heb na het dichtslaan van dit boek, en vooral die laatste bladzijden, met zoveel gevoelens voor mij zitten staren! Allerlei emoties kwamen voorbij.***** ’ - Kwante in wonderland

‘De laatste 100 bladzijdes vlogen voorbij en hebben mijn hart gebroken. Heel veel respect hoe Lara Avery Sammies verhaal op een geloofwaardige manier op papier heeft gekregen.**** ’ - Leesmee.nl

ISBN
9789024574056
Pagina's
384
Gepubliceerd
14-04-2017
Genre
Fictie 13 - 15 jaar
Leesfragment